Aki hotel iránt érdeklődik, az egészen biztosan utazni is fog. Repülőgép, autóbusz, vonat, hajó, személyautó vagy bármi más segítségével, de el kell jutni a kiszemelt célállomáshoz és a szálláshoz.
Ám nem mindegy, mivel történik meg a nagy utazás. Éppen ezért a különböző utazások sajátosságait figyelembe véve indítunk egy sorozatot: Hogyan készülj az utazásra címmel.
És máris itt az első darabja, a repülésre való felkészülést segítő cikk formájában.
Irány a felhők fölé!
Az utazás a világ másik felére mindig izgalmas és felejthetetlen élmény lehet, azonban sokan komoly stresszforrásként élnek meg egy repülőgépes utazást. A hosszú várakozások, a bizonytalan időjárási viszonyok, a szűk ülések és a hosszú repülés mind-mind kihívást jelenthetnek az utazók számára.
Váltsd élményre a stresszt!
Azonban ha jól felkészülünk és tudjuk, hogyan kezeljük ezeket a helyzeteket, akkor könnyedén átvészelhetjük a repülés okozta stresszt és élvezhetjük az utazást. Az első lépés az, hogy időben készüljünk fel az utazásra. Ne hagyjuk az utolsó pillanatra a csomagolást és az utazási papírok előkészítését. Ellenőrizzük le az útlevelet vagy személyi igazolványt, és győződjünk meg róla, hogy minden szükséges dokumentum rendelkezésre áll.
Ha külföldre utazunk, fontos ellenőriznünk a vízumkövetelményeket is. A csomagolás során figyeljünk arra, hogy csak azt pakoljuk be a bőröndbe, amire valóban szükségünk lesz az úton. Ne vigyük magunkkal túl sok felesleges holmit, mert csak nehezebbé teszi a csomagot és korlátozza a mozgásterünket. Ügyeljünk arra is, hogy a folyadékokat helyesen csomagoljuk el, hogy ne okozzon problémát a reptéri biztonsági ellenőrzés.
Indulunk a reptérre
Az indulás napján érdemes időben elindulni a repülőtér felé, hogy ne legyünk késésben. Érkezzünk meg legalább 2 órával az indulás előtt, hogy legyen elegendő időnk átmenni a biztonsági ellenőrzésen és megnyugodva beszállni a gépbe. Ne hagyjuk otthon az indulás előtt ellenőrzött dolgokat: jegyeket, útlevelet vagy személyi igazolványt mindig vegyük magunkkal.
Amikor már bent vagyunk a repülőtér területén, figyeljünk oda arra is, hogy elkerüljük a stresszt okozó helyzeteket. Keressünk egy csendes zugot vagy kényelmes ülőhelyet, ahonnan nyugodtan várhatjuk meg beszállásunk idejét. Ha van rá lehetőségünk, akkor gyakoroljunk néhány relaxációs technikát vagy légzőgyakorlatot is, hogy ellazultabbak legyünk az indulás előtt.
Becsekkolunk, beszállunk
A beszállás során ügyeljünk arra is, hogy könnyen elérhető helyen legyenek azok az iratok és tárgyak, amelyekre szükségünk lehet a repülés során: például jegyek, útlevelek vagy egy kis uzsonna. Üljünk le kényelmesen és próbáljunk meg ellazulni még mielőtt felszállna a gép. A repülés alatt is fontos odafigyelnünk saját kényelmünkre.
Ha hosszú útra indulunk, érdemes gondoskodnunk arról, hogy legyen nálunk elegendő ivóvíz és némi étel az úton. Viseljünk kényelmes ruházatot és cipőt is, amely nem szorítja be lábainkat vagy testünket. Ha nehezen viseli valaki a repülést annak érdemes lehet egy pár tabletta altatót bevinni magával, ha engedélyezik ezt a légitársaság, mert néha segíthet egy nyugodtabb alvást produkálni
A célba érkezést követően is folytatódhatnak még a stresszes helyzetek: például ha nehézséget okoz az úti cél megtalálása vagy ha nehézségeink támadnak. Végül ne feledkezzünk el arról sem,hogy vegyük ki poggyászainkat, de csak akkor, ha már teljes biztonságban érezzük magunkat.
Összefoglalva tehát egy jól felkészült utazó tudja hogyan kezelje a stresszt okozó helyzeteket egy repülős utazáson így könnyebben élvezheti majd azt .Fontos tudnivaló még, hogy minden légitársaság más-más szabályok szerint működik, ezért érdemes tájékozódni, mielőtt indulna. Általánosságban pedig jó tanács mindenkinek,hogy ne idegeskedjen, hanem élvezzék ki a repülés élményét .